środa, 26 kwietnia 2017

Wykrywacze Armand Prospector 4 i Moneta, który wybrać?

"Dzień dobry,
Piszę do Państwa z pytaniem odnośnie wykrywacza na początek swojej przygody z eksploracją.
Mam świadomość że w internecie jest pełno porównań, opinii i porad ale... im więcej się tego czyta tym większe zamieszanie w głowie.

Chciałbym prosić o poradę odnośnie produktów z Państwa oferty.
Zamierzam chodzić po lasach i polach (woj. Małopolskie, Świętokrzyskie) oczywiście wcześniej sprawdzając mapy, książki. Zależy mi przede wszystkim na monetach (z racji ich kolekcjonowania) ale nie ukrywam że na początku wszystko co "się trafi" jest mile widziane:-)

Z Państwa oferty moją uwagę ściągnęły 2 produkty: Moneta oraz Prospector.
Jakie mam wątpliwości co do każdego z nich:
Prospector: czy na polach nie będziemy kopać wielu śmieci (odnoszę się do video P. Majchrowicza gdzie testował go na polu).
Moneta: tutaj w drugą stronę... Czy na leśnych terenach nie będzie on tracił względem Prospectora przy starych domostwach? Dodatkowo czy przez automatyczne dostrojenie do gruntu nie będzie on "wariował" przekłamując?

Konkurencją dla Państwa produktów, którą biorę pod uwagę jest Teknetics Eurotec Pro 11DD. Być może dla tego że jest dużo video na YT które prezentują poszukiwania wraz z tym sprzętem i jest on często polecanym w przedziale do 1500zł (taki budżet max chciałbym przeznaczyć na zakup).

Przepraszam za tak długą wiadomość ale jest to dla mnie nurtujące jako dla początkującego."Dzień Dobry

Na monety polecamy w szczególności Armand Moneta, z uwagi na duże zainteresowanie jest obecnie na zamówienie. Nie traci przy domostwach, wykrywacz nie ma automatycznego gruntu, tylko grunt ustawiony jest na wartość średnią, najczęściej występującą. Przy domostwach nie będzie wariował.
Pan Majchrowicz w filmie nie włączył dyskryminacji w wykrywaczu, bo nie przeczytał instrukcji obsługi, co jest podane w komentarzach, stąd na filmie tyle złomu żelaznego, ale znalazł też nim medalik!
Poleciłbym kupno Prospectora 4 na początek, z uwagi na wyraźne pola gałek, znaczniki przy gałkach jak je ustawić i dzięki temu pozna Pan funkcje i obsługę wykrywacza, co z pewnością przyda się Panu w przyszłości przy obsłudze bardziej zaawansowanych i droższych modeli, wykorzystując ich możliwości.
Ponadto Prospector 4 ma pełną pracę statyczną, warto ją poznać, tę tryb pracy ma niewiele modeli na świecie, przydatna przy depozytach i militarce. Starzy poszukiwacze poszukują monet na tym trybie pracy, praca jest naturalniejsza, np White's MX Sport usiłuje symulować ten tryb pracy, jak również usiłuje pracować w trybie proporcjonalnego sygnału do obiektu metalowego, co właśnie jest w Prospectorze 4!
Dziękujemy za zainteresowanie się naszymi produktami i gratulujemy dobrego opanowania tematu obsługi wykrywaczy, co nie zdarza się długo pracującym poszukiwaczom.

Pozdrawiam
Wojciech Oksieńciuk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz